EET-HC2V561EA
Panasonic Electronic Components
型号:
EET-HC2V561EA
描述:
CAP ALUM 560UF 20% 350V SNAP
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.5 A @ 120 Hz
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 296mOhm @ 120Hz
Series TS-HC
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.1 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 560 µF