EET-UQ2V561LA
Panasonic Electronic Components
型号:
EET-UQ2V561LA
描述:
CAP ALUM 560UF 20% 350V SNAP
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.6 A @ 120 Hz
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 355mOhm @ 120Hz
Series TS-UQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.64 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 560 µF