EET-UQ2W820BA
Panasonic Electronic Components
型号:
EET-UQ2W820BA
描述:
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 830 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.426Ohm @ 120Hz
Series TS-UQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.162 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 82 µF