EEU-EB1A221B
Panasonic Electronic Components
型号:
EEU-EB1A221B
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.630" (16.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 152 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series EB-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 197.6 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF