EEU-ED2G150
Panasonic Electronic Components
型号:
EEU-ED2G150
描述:
CAP ALUM 15UF 20% 400V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 164 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series ED-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 410 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 15 µF