EEU-FR1E680B
Panasonic Electronic Components
型号:
EEU-FR1E680B
描述:
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 196 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 280 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 68 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 300 mOhms