EEU-FR1H471
Panasonic Electronic Components
型号:
EEU-FR1H471
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL
库存 : 25126
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.695 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.26 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 470 µF
Package Bulk
Impedance 22 mOhms