Panasonic Electronic Components
型号:
EEU-FR1J331
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.2255
$1.2255
10
$0.9671
$9.671
50
$0.83809
$41.9045
100
$0.72523
$72.523
500
$0.54796
$273.98
1000
$0.483502
$483.502
2500
$0.451269
$1128.1725
5000
$0.435148
$2175.74
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.107 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | FR-A |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.582 A @ 100 kHz |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 330 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 33 mOhms |
| Base Product Number | EEU-FR |