EEU-FR1J821
Panasonic Electronic Components
型号:
EEU-FR1J821
描述:
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.241 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.988 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 820 µF
Package Bulk
Impedance 24 mOhms