EEU-FS1C182B
Panasonic Electronic Components
型号:
EEU-FS1C182B
描述:
CAP ALUM 1800UF 20% 16V RADIAL
库存 : 3078
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.744 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series FS-A
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.18 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1800 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 20 mOhms