EEU-FS2A470B
Panasonic Electronic Components
型号:
EEU-FS2A470B
描述:
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL
库存 : 1264
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 420 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 600 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 112 mOhms