EEV-FC1H3R3R
Panasonic Electronic Components
型号:
EEV-FC1H3R3R
描述:
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 22.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series FC
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 30 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3.3 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 5 Ohms