EEV-FK1A331GP
Panasonic Electronic Components
型号:
EEV-FK1A331GP
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 450 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series FK
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 600 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 330 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 160 mOhms