EEV-TG1K101UQ
Panasonic Electronic Components
型号:
EEV-TG1K101UQ
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 80V SMD
库存 : 965
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Surface Mount Land Size 0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 80 V
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 162.5 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 420mOhm @ 100kHz
Series TG
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 250 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 100 µF