首页 / 薄膜电容器 / EFDKA90K186E154BH
minImg
EFDKA90K186E154BH
Eaton - Electronics Division
型号:
EFDKA90K186E154BH
描述:
CAP FILM 18UF 10% 900VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Size / Dimension 1.654" L x 0.945" W (42.00mm x 24.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) 8.8 mOhms
Series EFDKA
Voltage Rating - DC 900V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 18 µF