首页 / 薄膜电容器 / EFDKS1AK206F014BH
minImg
EFDKS1AK206F014BH
Eaton - Electronics Division
型号:
EFDKS1AK206F014BH
描述:
CAP FILM 20UF 10% 1000VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.811" (46.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Size / Dimension 2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series EFDKS
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 20 µF