首页 / 薄膜电容器 / EFDKS1AK356E184DH
minImg
EFDKS1AK356E184DH
Eaton - Electronics Division
型号:
EFDKS1AK356E184DH
描述:
CAP FILM 35UF 10% 1000VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.205" (56.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Size / Dimension 1.654" L x 1.575" W (42.00mm x 40.00mm)
Series EFDKS
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 35 µF