首页 / 薄膜电容器 / EFDKS45K117F034DH
minImg
EFDKS45K117F034DH
Eaton - Electronics Division
型号:
EFDKS45K117F034DH
描述:
CAP FILM 110UF 10% 450VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.008" (51.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Size / Dimension 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Series EFDKS
Voltage Rating - DC 450V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 110 µF