首页 / 薄膜电容器 / EFDKS55K306E154BH
minImg
EFDKS55K306E154BH
Eaton - Electronics Division
型号:
EFDKS55K306E154BH
描述:
CAP FILM 30UF 10% 550VDC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Size / Dimension 1.654" L x 0.945" W (42.00mm x 24.00mm)
Series EFDKS
Voltage Rating - DC 550V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 30 µF