首页 / 铝电解电容器 / EFL-500ELL220MH07D
minImg
EFL-500ELL220MH07D
Chemi-Con
型号:
EFL-500ELL220MH07D
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 48 mA @ 120 Hz
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series FL
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 120 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 22 µF
Package Bulk
Impedance 1.6 Ohms