首页 / 微控制器 / EFM32G280F64-QFP100
minImg
EFM32G280F64-QFP100
Silicon Labs
型号:
EFM32G280F64-QFP100
品牌:
Silicon Labs
封装:
100-LQFP (14x14)
描述:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP
用户指南
Core Processor ARM® Cortex®-M3
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 16K x 8
Number of I/O 86
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 100-LQFP (14x14)
EEPROM Size -
Series Gecko
Package / Case 100-LQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Silicon Labs
Connectivity EBI/EMI, I²C, IrDA, SmartCard, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Package Tape & Reel (TR)
Data Converters A/D 8x12b; D/A 2x12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.98V ~ 3.8V