Silicon Labs
型号:
EFM32GG11B420F2048GM64-B
品牌:
封装:
64-QFN (9x9)
批次:
-
描述:
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 64QFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$18.164
$18.164
10
$16.6915
$166.915
25
$15.99952
$399.988
80
$14.096812
$1127.74496
260
$13.404899
$3485.27374
520
$12.540076
$6520.83952
请发送询价,我们将立即回复。

| Core Processor | ARM® Cortex®-M4 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Speed | 72MHz |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 512K x 8 |
| Number of I/O | 53 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Oscillator Type | Internal |
| Supplier Device Package | 64-QFN (9x9) |
| EEPROM Size | - |
| Series | Giant Gecko S1 |
| Package / Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | Silicon Labs |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, IrDA, LINbus, MMC/SD/SDIO, QSPI, SmartCard, SPI, UART/USART, USB |
| Program Memory Size | 2MB (2M x 8) |
| Package | Tray |
| Data Converters | A/D 16x12b SAR; D/A 2x12b |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.8V ~ 3.8V |
| Base Product Number | EFM32GG11 |