首页 / 微控制器 / EFM32TG11B340F64IQ48-A
minImg
EFM32TG11B340F64IQ48-A
Silicon Labs
型号:
EFM32TG11B340F64IQ48-A
品牌:
Silicon Labs
封装:
48-TQFP (7x7)
描述:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48TQFP
用户指南
Core Processor ARM® Cortex®-M0+
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Speed 48MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 32K x 8
Number of I/O 37
Peripherals Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, LCD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 48-TQFP (7x7)
EEPROM Size -
Series Tiny Gecko 1
Package / Case 48-TQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Silicon Labs
Connectivity CANbus, I²C, IrDA, LINbus, SmartCard, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Package Tray
Data Converters A/D 12bit SAR; D/A 12bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.8V