首页 / 射频收发器 IC / EFR32BG24B210F1024IM48-BR
minImg
EFR32BG24B210F1024IM48-BR
Silicon Labs
型号:
EFR32BG24B210F1024IM48-BR
品牌:
Silicon Labs
封装:
48-QFN (6x6)
描述:
BG24, 2.4 GHZ, 1024KB FLASH, 128
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Transmitting 5mA ~ 160mA
Serial Interfaces ADC, I²C, I²S, PWM, SPI, IrDA, UART, USART
Mounting Type Surface Mount
RF Family/Standard Bluetooth
Product Status Active
GPIO 32
Power - Output 10dBm
Supplier Device Package 48-QFN (6x6)
Series Blue Gecko
Sensitivity -105.7dBm
Type TxRx + MCU
Package / Case 48-VFQFN Exposed Pad
Memory Size 1MB Flash, 128kB RAM
Current - Receiving 4.4mA ~ 8.6mA
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.8V
Modulation 2-FSK, 2-GFSK, DSSS, GFSK, GMSK, MSK, O-QPSK
Mfr Silicon Labs
Data Rate (Max) 2Mbps
Frequency 2.4GHz