首页 / 薄膜电容器 / EFX1S35K225E072LH
minImg
EFX1S35K225E072LH
Eaton - Electronics Division
型号:
EFX1S35K225E072LH
描述:
CAP FILM 2.2UF 10% 350VAC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 1.220" (31.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Size / Dimension 1.654" L x 0.669" W (42.00mm x 17.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X1
Series EFX1S
Voltage Rating - DC 700V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 350V
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 2.2 µF