首页 / 薄膜电容器 / EFY2S30K822B012LH
minImg
EFY2S30K822B012LH
Eaton - Electronics Division
型号:
EFY2S30K822B012LH
描述:
CAP FILM 0.0082UF 10% 300VAC RAD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Size / Dimension 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings Y2
Series EFY2S
Voltage Rating - DC 1500V (1.5kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Eaton - Electronics Division
Capacitance 8200 pF