EG1H102MNN1625EF8
Chinsan (Elite)
型号:
EG1H102MNN1625EF8
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RAD TH
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.9163 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series EG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.555 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 34 mOhms