首页 / 铝电解电容器 / EGPA500ELL152ML35S
minImg
EGPA500ELL152ML35S
Chemi-Con
型号:
EGPA500ELL152ML35S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.437" (36.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.98 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 23mOhm @ 100kHz
Series GPA
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.3 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1500 µF