首页 / 铝电解电容器 / EGXF250ELL751MJ16S
minImg
EGXF250ELL751MJ16S
Chemi-Con
型号:
EGXF250ELL751MJ16S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 750UF 20% 25V RADIAL TH
库存 : 1509
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 780 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 94mOhm @ 100kHz
Series GXF
Package / Case Radial, Can
Mfr Chemi-Con
Capacitance 750 µF