首页 / 铝电解电容器 / EKHF421ELL151MMN3S
minImg
EKHF421ELL151MMN3S
Chemi-Con
型号:
EKHF421ELL151MMN3S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 150UF 20% 420V RADIAL
库存 : 475
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 420 V
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 915 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KHF
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.3725 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 150 µF