首页 / 铝电解电容器 / EKLA181LIN202KA51M
minImg
EKLA181LIN202KA51M
Chemi-Con
型号:
EKLA181LIN202KA51M
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 2000UF 10% 180V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.106" (53.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.559" (14.20mm)
Voltage - Rated 180 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 5.51 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KLA
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 8.265 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 2000 µF