Chemi-Con
型号:
EKMG500ELL4R7ME11D
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.38
$0.38
10
$0.266
$2.66
50
$0.18658
$9.329
100
$0.159885
$15.9885
500
$0.119909
$59.9545
1000
$0.10126
$101.26
2500
$0.095931
$239.8275
5000
$0.090602
$453.01
请发送询价,我们将立即回复。

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.492" (12.50mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.079" (2.00mm) |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Size / Dimension | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 30 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | KMG |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 75 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Chemi-Con |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Package | Bulk |