首页 / 铝电解电容器 / EKMH201VSN471MQ30M
minImg
EKMH201VSN471MQ30M
Chemi-Con
型号:
EKMH201VSN471MQ30M
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 1.000" Dia (25.40mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.41 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 353mOhm @ 120Hz
Series KMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.115 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF