首页 / 铝电解电容器 / EKMH201VSN471MR25S
minImg
EKMH201VSN471MR25S
Chemi-Con
型号:
EKMH201VSN471MR25S
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.5 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 353mOhm @ 120Hz
Series KMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.25 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF