首页 / 铝电解电容器 / EKMH630VSN122MP25T
minImg
EKMH630VSN122MP25T
Chemi-Con
型号:
EKMH630VSN122MP25T
描述:
CAP ALUM 1200UF 20% 63V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.19 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 207mOhm @ 120Hz
Series KMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.428 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1200 µF