首页 / 铝电解电容器 / EKMH630VSN682MR50S
minImg
EKMH630VSN682MR50S
Chemi-Con
型号:
EKMH630VSN682MR50S
描述:
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 3.65 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 37mOhm @ 120Hz
Series KMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.38 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 6800 µF