首页 / 铝电解电容器 / EKMH800VNN392MA35T
minImg
EKMH800VNN392MA35T
Chemi-Con
型号:
EKMH800VNN392MA35T
描述:
CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 80 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.98 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 64mOhm @ 120Hz
Series KMH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.576 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 3900 µF