首页 / 铝电解电容器 / EKMM3J1VSN741MA50S
minImg
EKMM3J1VSN741MA50S
Chemi-Con
型号:
EKMM3J1VSN741MA50S
描述:
CAP ALUM 740UF 20% SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ratings -
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KMM
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Chemi-Con
Capacitance 740 µF