首页 / 铝电解电容器 / EKMQ100ELL221ME11D
minImg
EKMQ100ELL221ME11D
Chemi-Con
型号:
EKMQ100ELL221ME11D
描述:
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 155 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KMQ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 232.5 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 220 µF