首页 / 铝电解电容器 / EKMQ201ELL4R7MF11D
minImg
EKMQ201ELL4R7MF11D
Chemi-Con
型号:
EKMQ201ELL4R7MF11D
描述:
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 35 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KMQ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 87.5 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 4.7 µF