首页 / 铝电解电容器 / EKMQ350ELL101MF11D
minImg
EKMQ350ELL101MF11D
Chemi-Con
型号:
EKMQ350ELL101MF11D
描述:
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 150 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KMQ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 225 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 100 µF