首页 / 铝电解电容器 / EKMQ351VSN471MA30S
minImg
EKMQ351VSN471MA30S
Chemi-Con
型号:
EKMQ351VSN471MA30S
描述:
CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP
库存 : 34
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.4 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KMQ
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.002 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 470 µF