首页 / 铝电解电容器 / EKMS201VSN122MA30S
minImg
EKMS201VSN122MA30S
Chemi-Con
型号:
EKMS201VSN122MA30S
描述:
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 2.96 A @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KMS
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.44 A @ 50 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1200 µF