首页 / 铝电解电容器 / EKRG250ELL100MD07D
minImg
EKRG250ELL100MD07D
Chemi-Con
型号:
EKRG250ELL100MD07D
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 30 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KRG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 54 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10 µF