首页 / 铝电解电容器 / EKRG350ELL331MJC5S
minImg
EKRG350ELL331MJC5S
Chemi-Con
型号:
EKRG350ELL331MJC5S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 340 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KRG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 510 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF