首页 / 铝电解电容器 / EKXE401ELL1R0MHB5D
minImg
EKXE401ELL1R0MHB5D
Chemi-Con
型号:
EKXE401ELL1R0MHB5D
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL TH
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 25 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KXE
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 62 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 1 µF