首页 / 铝电解电容器 / EKXF451ELL6R8MJ16S
minImg
EKXF451ELL6R8MJ16S
Chemi-Con
型号:
EKXF451ELL6R8MJ16S
描述:
CAP ALUM 6.8UF 20% 450V RAD TH
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 62 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 20000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KXF
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 155 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 6.8 µF