首页 / 铝电解电容器 / EKXJ161ELL151MJ45S
minImg
EKXJ161ELL151MJ45S
Chemi-Con
型号:
EKXJ161ELL151MJ45S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.831" (46.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 695 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KXJ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.56375 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 150 µF