首页 / 铝电解电容器 / EKXJ351ELL330MK20S
minImg
EKXJ351ELL330MK20S
Chemi-Con
型号:
EKXJ351ELL330MK20S
描述:
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 350 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 330 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 825 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 33 µF