首页 / 铝电解电容器 / EKXJ501ELL150MK25S
minImg
EKXJ501ELL150MK25S
Chemi-Con
型号:
EKXJ501ELL150MK25S
品牌:
Chemi-Con
描述:
CAP ALUM 15UF 20% 500V RADIAL TH
库存 : 274
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 165 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series KXJ
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 427.35 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 15 µF